Wypieki – remedium na stres

Promocja trwa od 07.12.2020

Wypieki – remedium na stres

Ten rok w mniejszym lub większym stopniu dał w kość każdemu. To naturalne, że czujemy się znużeni i bardziej zestresowani. Dlatego tym bardziej powinniśmy bez wyrzutów sumienia oddawać się zajęciom, które umilą nam czas i pomogą zmniejszyć napięcie. Parafrazując klasyka – „co powinna zrobić kobieta w sytuacji trudnej? WY-PIE-KAĆ!”.Oto złota rada Kobiety Pracującej, zaprezentowana w jednym z odcinków „Czterdziestolatka” strapionej zdenerwowaniem inżyniera Karwowskiego żonie Magdzie. Kiedy „wszyscy dookoła szaleją, biegają z kąta w kąt, popłakują” remedium na całe zło ma być placek ze śliwkami.Terapeutyczny zapach świeżego ciasta

Kto choć raz nie westchnął z rozrzewnieniem (i nutką zazdrości),czując zapach pieczonego ciasta na klatce schodowej? Albo nie poczuł się dopieszczony, kiedy mama lub babcia zaserwowały do popołudniowej kawy domowy wypiek? Według Kobiety Pracującej mechanizm terapeutycznego działania placka ze śliwkami polega na tym, że gdy jego „zapach roznosi się po całym domostwie, centralny układ nerwowy nastawia się na trawienie, a nie na przeżywanie problemów”. Być może naukowcy zajmujący się wpływem zapachów na naszą psychikę i postrzeganie świata ujęliby to nieco inaczej, niemniej fakt, że zapachy wpływają na nasze emocje i samopoczucie, jest udowodniony. Do tego własnoręczne pieczenie smakołyków można potraktować jako przyjemną formę spędzania czasu z bliskimi, która daje – nomen omen – bardzo słodkie owoce.

Pokaż sklep
na planie centrum

Nasze marki

Newsletter Gelerii Pestka

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami o ciekawych wydarzeniach, atrakcyjnych ofertach i najnowszych modowych trendach!

W celu otrzymywania oferty marketingowej, zwracamy się z prośbą o wyrażenie poniższych zgód: